Бібліотека-філія                      с.Борове

Календар
«  Березень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 216
Друзі сайту


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Поради новому користувачу

1. Як стати читачем Бібліотеки ?
 
     Для запису до бібліотеки громадяни пред'являють паспорт або документ, що його замінює, ознайомлюються з "Правилами користування бібліотекою”, підписують зобов'язання їх виконувати й дають відомості для заповнення реєстраційної картки або читацького формуляра.
     Діти й підлітки до 16 років записуються в бібліотеку на підставі документа, який пред'являють їхні батьки, установи або особи, під наглядом яких перебувають діти. 
 
2. Який термін дії читацького формуляру?
 
     Щороку в бібліотеці проходить обов'язкова перереєстрація читачів. Вона проводиться платно (згідно наказу по Рокитнівській ЦСПШБ) при пред'явлені паспорту.
 
3. Чи обов'язково заводити читацький формуляр?
 
     Читацький формуляр обов'язково заводиться навіть при разовому відвідуванні. 
 
4. Які права має користувач?
 
     Користувачі бібліотек мають право отримувати безкоштовну інформацію про склад бібліотечних фондів, консультаційну допомогу в пошуках джерел інформації, одержувати в тимчасове користування книги, документи (далі - документи) з бібліотечного фонду, брати участь у заходах, що їх проводить бібліотека, та входити до читацьких рад. 
     Користувачі мають право одержати для опрацювання поза бібліотекою одноразово не більше 5 документів терміном до З0 днів. Термін користування новими надходженнями, документами підвищеного читацького попиту, періодикою може бути зменшено до 3-7 днів. 
      Користувачі мають право виносити документи за межі бібліотеки, якщо вони записані у формулярі або іншому обліковому документі. Термін користування документами на прохання користувача може бути продовжений, якщо на них відсутній попит інших користувачів. 

5. Які обов'язки у користувача? 
 
     Дотримуватись "Правил користування бібліотеками". 
     Дбайливо ставитись до фонду та майна бібліотек . 
     Своєчасно повертати книги та інші бібліотечні документи . 
     У випадку пошкодження чи втрати документу, користувач повинен замінити його аналогічним чи документом, визнаним бібліотекою рівноцінним, або відшкодувати збитки реальної вартості документа. 
     Користувачі мають підтримувати тишу і чистоту в бібліотеці, бути ввічливими і доброзичливими до працівників та інших користувачів. 
     Дотримуватись правил санітарної та пожежної безпеки.
 
6. Що заборонено робити в Бібліотеці?

     Без дозволу працівників виносити з приміщення бібліотеки матеріали, отримані в читальній залі. 
     Виймати карточки з каталогів та картотек.
     Псувати матеріали з фондів бібліотек, бібліотечне обладнання, апаратуру, в тому числі: самостійно встановлювати програмне забезпечення та вносити зміни в настройки комп'ютерів Інтернет-центру. 
     Створювати шум, заважаючи іншим користувачам та співробітникам Бібліотеки, в тому числі користуватись мобільними телефонами в зоні обслуговування. 
 
7. Як дізнатися про наявність конкретної книги, підібрати літературу за темою?
 
     Пошук необхідно починати з каталогів. В алфавітному каталозі Ви дізнаєтесь про наявність в Бібліотеці конкретної книги, за систематичним каталогом - підберете літературу за темою.
     З картковими каталогами користувачі працюють самостійно, при необхідності вони можуть звернутися за допомогою до бібліотекаря.
 
8. Яку кількість книг та періодичних видань можна отримати для роботи в читальній залі під час одного відвідування?
 
     Кількість бібліотечних документів, що видаються в читальній залі, необмежена.
 
9. Чи можна взяти книгу додому?
 
     Користувачі мають право одержати для опрацювання поза бібліотекою одноразово не більше 5 документів терміном до З0 днів. Термін користування новими надходженнями, документами підвищеного читацького попиту, періодикою може бути зменшено до 3-7 днів.
 
 10. Чи можливо в Бібліотеці попрацювати з Інтернет?
     
     Можливо. В Інтернет-центрі шкільного відділу Борівської ПШБ.