Бібліотека-філія                      с.Борове

Календар
«  Січень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 218
Друзі сайту






Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Сторінками історії

ІСТОРІЯ БОРІВСЬКОЇ ПУБЛІЧНО-ШКІЛЬНОЇ БІБЛІОТЕКИ
 
Бібліотека. Тиша. Століття.
Історія і тисячі імен.
Тут зібрані думки, ідеї світу.
 Разом із мудрістю віків.  
 
     В кожній країні, у різні періоди бібліотеки виконували важливу духовну місію - бути дзеркалом і пам'яттю народу, держави, центрами її духовності.
     Бібліотеки виховують у читачів шанобливе ставлення до національної гідності людини, її культури і мови, намагаються стати центрами відродження національних традицій, звичаїв, збереження історії України, історії нашого поліського краю.
     Спокій і відпочинок, приплив сил і щастя віднайде в бібліотеці кожний. І, дійсно, бібліотека - земля обітована, палац насолоди, який захищає нас від усіх житейських бід.
     У роки післявоєнної розрухи почалася відбудова народного господарства. Виникла потреба відроджувати і культуру України. По містах і селах стали відкриватися бібліотеки. Так у березні 1949 року була заснована бібліотека у мальовничому поліському селі Борове, що на півдні району. Бібліотека займала одну кімнату у житловому будинку, господарів якого було вислано з села. Книжковий фонд бібліотеки був невеликий, налічував кілька сотень книг. Трохи пізніше було організовано дві пересувки.
     З часом бібліотеку було перенесено у більш просторе приміщення, книжковий фонд поступово поповнюється новою літературою і мешканці села з задоволенням її відвідують. Бібліотекар Пут Людмила Іванівна завжди привітно зустрічала своїх відвідувачів, завжди допомагала їм підібрати потрібну книгу.     
     У 1957 році у селі було збудовано новий клуб, а в ньому відведено кімнату під бібліотеку. В цьому ж році в нову бібліотеку призначили завідуючою Фесенко Людмилу Миколаївну - спеціаліста з вищою освітою. Згодом тут стала працювати Контовська Олена Миколаївна. Книжковий фонд уже на той час становить 4000 примірників, а кількість читачів - 600 чоловік.
     На 1.01.1964 року книжковий фонд становить 4329 примірників, а кількість читачів зросла до 759 чоловік.
     У 1971 році завідуючою Борівською бібліотекою призначено Делейчук Надію Гордіївну. Час іде, запити читачів бібліотеки зростають тому зростає і книжковий фонд, який становить уже 6635 примірників.
     З 1977 року в бібліотеку уже призначено двох працівників на 1,5 ставки Майстер Галину Іванівну - завідуючою та Нестерчук Ганну Яківну.
  Велике, гарне двоповерхове приміщення уже будинку культури, а в ньому на другому поверсі розмістилася простора бібліотека, побудована в селі у 1985 році. Працювали на той час в новій бібліотеці завідуючою Чубик Галина П. та Нестерчук Ганна Яківна. Уже на той час книжковий фонд становив 15278 примірників.
         Дев'яності роки двадцятого століття... Україна стає незалежною державою. Фінансова криза. Занепад культури. Після 1996 року штат працівників      Борівської бібліотеки скорочується, в деяких селах бібліотеки взагалі закриваються. В бібліотеці залишається працювати Фоменко Світлана Іванівна на ставку, а згодом на 0,75 ставки. Книжковий фонд становить 16800 пр.
     Проходить кілька років, незалежна Україна фінансово зміцніла і культура знову стала відроджуватися.
     На початку 2003 року відбулося об'єднання публічних бібліотек з шкільними, віднині вони стали називатися публічно-шкільними бібліотеками. В  публічно-шкільній бібліотеці  працює два працівники - завідуючою Довгаль Валентина Володимирівна, та Фоменко Світлана Іванівна, на 0,75 та 0,5 ставки. Шкільним абонементом завідує Єремейчук Валентина Миколаївна на 0,75 ставки. Кількість читачів на даний час становить 700 чоловік, зальний книжковий фонд - 28 тисяч примірників.
      В 2007 році бібліотекар шкільного абонементу переведений на повну ставку. В кінці 2009 року працівники ПШБ переведені на повні ставки. На даний час бібліотека обслуговую 1000 читачів за єдиною реєстраційною картотекою. Загальний книжковий фонд становить майже 28200 примірників.